Ziemniaki - żółte odmiany

W Polsce ziemniaki są nieodłącznym elementem wielu dań i trudno sobie wyobrazić obiad bez nich. Gotowane, smażone, w formie purée, pieczone w mundurkach, pływające w zupie… Jest wiele sposobów na przygotowanie tego uniwersalnego warzywa. Warto jednak zauważyć, że nie każdy ma takie same walory smakowe, konsystencję, czy kolor. Zwyczajowo rozróżnia się w ziemniakach jadalnych odmiany o miąższu żółtym lub białym. Oba typy są popularne i lubiane, ale czym właściwie się różnią? Co zmienia kolor ziemniaka?
ziemniak żółty odmiany
ziemniak żółty odmiany

Czy kolor ma znaczenie?

Jak wykazano, kolor miąższu ziemniaków nie ma żadnego związku z ich wartością odżywczą, a jedynie osobistymi upodobaniami. Na wschodzie Polski popularne są białe ziemniaki, jednak większość kraju stanowią miłośnicy ziemniaków żółtych odmian. Spośród około 100 typów tego warzywa, które produkuje się w Polsce, większość ma jasnożółty lub ciemniejszy miąższ. Jednymi z popularniejszych są odmiany Ignacy, Lady Claire i Vineta. Kolor nie ma znaczenia w kwestii zawartości składników odżywczych, ale ziemniaki jadalne odmian żółtych trafiają w osobiste preferencje estetyczne i pasują do wizji tradycyjnej polskiej kuchni.

Ziemniaki jadalne - odmiany żółte

Jako dystrybutor warzyw z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem możemy śmiało powiedzieć, że doskonale znamy się na ziemniakach. Dbamy o zapewnienie im optymalnych warunków, zarówno w czasie wzrostu, jak i przechowywania i transportu. Nasi Klienci mogą być pewni, że dostarczamy do nich jedynie najwyższej jakości produkty. Ziemniaki żółtych odmian, które mamy w ofercie, to między innymi Vineta, która należy do grupy najwyżej ocenianej pod względem smaku. Będzie doskonałym dodatkiem do obiadu lub samodzielną, pyszną przekąską.
ziemniak żółty odmiany
ziemniak żółty odmiany

Źródło najlepszych ziemniaków żółtych odmian

Zakup ziemniaków prosto od producenta to gwarancja świetnej jakości i świeżości. Proponowane przez nas ziemniaki jadalne odmian żółtych, takie jak Ignacy czy Lady Claire, są przykładem zdrowych, profesjonalnie hodowanych warzyw. Oferujemy je w wygodnych opakowaniach, których waga rozciąga się od 1 kg do 25 kg. Dbamy o to, by Klienci otrzymali towar dostosowany do potrzeb, dlatego zawsze bierzemy pod uwagę indywidualne zamówienia. Każdy worek ziemniaków żółtych odmian, który można od nas kupić, to solidne zabezpieczenie pomagające zachować świeżość warzyw.